Kategorie
Kategorie

Žoldácký / PARA náramek 23mm AT-DIGITAL (Paracord Bracelet)

Žoldácký / PARA náramek 23mm AT-DIGITAL (Paracord Bracelet)
Výrobce: Max Fuchs (MFH), Německo
Model: MFH-28173Q
Dostupnost: Skladem
Cena 68 Kč 68
Bez daně: 56 Kč
Množství:  

Dostupné varianty:


* velikost:

Šířka náramku 23mm, barva maskování AT-DIGITAL 

Dnes již legendární součást výstroje na přežití a v mnoha ohledech poznávací znak bojovníků hlásících se k odkazu speciálních jednotek.

Náramek je upletený z jednoho dlouhého kusu padákové šňůry. Při běžném nošení slouží jako ozdoba a jistá informace o tom, že jeho majitel je příslušníkem nějaké bojové jednotky nebo má svým smýšlením a mentalitou k nim blízko. Jeho trvalým nošením má však majitel trvale při sobě více jak dva metry (podle velikosti náramku) kvalitního nylonového lanka, které lze využít k mnoha potřebám. Nemá smysl zde vyjmenovávat na co vše může posloužit dva metry padákové šňůry, ale všichni vojáci školení v technikách přežití a sebezáchovy v krizových situacích by o tom jistě mohli vyprávět dlouhé desítky minut.

Historický původ náramku je nejasný mnozí na jeho historii odkazují již k původním válečným jednotkám SAS. Jisté je, že velkého rozšíření v nošení zaznamenal náramek u mnohých příslušníků britských SAS, kteří po opuštění tohoto útvaru pracovali jako elitní žoldáci všude ve světě. Pravděpodobně od nich ( i když Američané to zuřivě popírají :) ) odkoukali nošení náramku i výsadkáři US Airborne, Rangers a další US speciální útvary, kde pak náramek dosáhl v podstatě masového rozšíření.

Kdo a kdy jej poprvé vymyslel a upletl je dnes už jedno a je dost reálné, že se taková praktická ozdoba bojovníka používala už v armádách starověku. To ale nemění nic na tom, že se jedná o jednoduchou, levnou, skromnou a velmi funkční součást výstroje, která může v nečekaných situacích velmi pomoci nebo dokonce i zachránit život.

 K dispozici míváme tyto velikosti náramků šířky 23mm:

S = max. obvod zápěstí 21 cm, délka použité šňůry 280 cm

M = max. obvod zápěstí 23cm, délka použité šňůry 300cm

L = max. obvod zápěstí 25cm, délka použité šňůry 330cm

Materiál – plastové přezky, šňůra 100% polyester (nylon).

Armyshop Smrtihlav.cz